Červen 2015

Ecco večer pro VIP

25. června 2015 v 10:39 Móda?
Firma Ecco existuje již mnoho let. V zapadákově, jako bydlím já, tuto firmu lidé prostě neznají. Ale je to skvělá firma, která vyrábí boty, kabelky, pásky a podobně. Hlavě věci z kůže. Nakupujeme u nich už mnoho let a já sama mám od této firmy 19 párů bot. Od elegantních lodiček přes boty k džínům do města až po trackové boty na kolo Usmívající se

Proč je firma tak skvělá?
Protože jejich boty jsou nesmrtelné! Moje maminka si před 20ti lety pořídila (kromě jiných párů bot) dvoje páskové sandálky. Černé a hnědé. A víte co? Má je pořád a vypadají pořád skvěle! Není na nich vidět zub času, nejsou odřené jako některé boty jsou hned po chvilce nošení. Ty boty zřejmě budu mít ještě já Smějící se
Já, protože jsem známý šmajdal (mám propadlou příčnou i podélnou klenbu a zatěžuji víc levou nohu), jsem už pár svých Ecco bot zničila. U jednoho páru se mi podařilo prošlapat padu až do slušné díry. U balerínek jsem dokonale zničila patu (ale chci je dát opravit!), u svých kozaček jsem zase sešlapala klínek a zničila zip. Na druhou stranu jsem ty boty nosila každý den, kupříkladu kozačky prožívaly doslova peklo, když jsem prošla v zime zledovatělým štěrkem kombinovaným se solí. Na druhou stranu, když se nad tím zamyslím, tak ty boty už mám 6 let. Některé dokonce déle (ano, moje noha zažila přibližně ve 12ti letech obrovský boom v růstu a od té doby je stejná).

Ecco večírek pro VIP
Vzhledem k tomu, že máma nakupuje už opravdu řadu let u firmy Ecco, stala se VIP zákaznicí. Včera večer se uskutečnil večírek právě pro tyto VIP zákaznice. A tak jsme vyrazily všechny tři (já, máma a sestra). Hned na uvítanou jsme dostali dárkové taštičky. Nezkoumala jsem hned podrobně jejich obsah, protože to se nesluší, ale celý večer jsem přemýšlela nad tím, co se skrývá v těch naditých taštičkách.
Na večeru bylo i občerstvení (včetně šampaňského, takže já jsem si to pak odřídila domů Mrkající). Jako další velmi užitečná věc byl přístroj, na který si dotyčný stoupl, do počítače se přenesl 3D obraz jeho nohou a z toho se dalo zjistit všechno. Tam jsem se také dozvěděla, že zatěžuji levou nohu víc než pravou. Ovšem to bude asi díky té operaci kolene.
Dále byla na večírku firma z francouzskou kosmetikou Yves Rocher. Ačkoliv jsem přijela namalovaná, nemohla jsem pohrdnout nabídkou nalíčení. Dozvěděla jsem se, že mám krásné dlouhé řasy Smějící se měla jsem jednoduché líčení. Velmi jemný rozjasňující make up (mám světlou pleť, takže jsme chvíli hledali ten správný odstín), perleťové stíny na vnitřní polovině oka a tmavší na vnější polovině oka. Vzhled byl doplněn tvářenkou a leskem na rty. Musím říct, že jsem byla příjemně překvapená z make upu, který na mě paní zvolila. Ani to nevypadalo, že nějaký mám! A očividně v něm byl i nějaký vyživující olej, protože moje pleť nevypadala vysušená jako po mém příšerném make upu od Dermacolu. Tím nechci Dermacol nějak odsuzovat, ale mě asi nesedí. Na večírku jsme byly hodinu a půl. Byl to úžasný a velmi příjemný zážitek.

Po dosednutí do auta, kdy já jsem ve tmě hledala zapalování, si moje sestra i máma začaly prohlížet, co že to tedy máme v těch taštičkách. Překvapení bylo velké. Mladší sestra začala výskat radostí, když z taštičky vytáhla krabičku od Yves Rocher, která obsahovala dva laky na nehty, jedny linky na oči a lesk na rty. Linky jsou stříbrné barvy a lak je červený a modrý. Zjistila jsem, že já mám to samé a naše máma má něco jiného. Zároveň s tím jsme dostaly šekovou knížku, ve které jsou až neuvěřitelné slevy (včetně slevy na ten úžasný make up Usmívající se). Dále vzorky krémů, různé ceníky a slevy do salonu krásy Yves Rocher. Já jsem si ještě na večírku přibrala vzorek úžasné voňavky, na kterou si také dělám zálusk, protože překrásně voní a připomíná mi moře, můj druhý domov Usmívající se. Po bližším prozkoumání jsme objevily miniaturní katalogy šperků, které jsme si ten večer zkoušely. Jsou to šperky od značky DYRBERG/KERN a Endless jewerly. Jsou to relativně drahé záležitosti v hodnotě tisíců, možná i více. Šperky jsou krásné a doplněné krystaly Swarovski (čte se Zvarovski, ne Svááárovski, jak si někteří myslí ..) Jsou opravdu překrásné a bylo hezké mít tu možnost si je vyzkoušet.
Dalším dárečkem v taštičce je nenápadná perleťová obálka, která skrývá nejedno překvapení. Dárkové poukazy na kliniku rodinného zdraví a krásy Esthesia. V nabídce mám zadarmo permanentní make up, vstupní stomatologické vyšetření pro dítě, dentální hygiena a speciální čištění zubů, konzultace s plastickým chirurgem na téma očních víček (to ještě dlouho nebudu potřebovat) a konzultace se specialistou na přírodní medicínu.
Největší překvapením byl ale dárek přímo od firmy Ecco. V nenápadné krabičce se totiž nacházejí kabelky a peněženky. Mohou mít hodnotu až 2000,-, což je velmi štědrý dárek. Moje mladší sestra dostala roztomilou žlutou taštičku, která se dá nosit i jako kabelka, máma i já jsme dostaly větší peněženky (já hnědou, máma černou Usmívající se).

Celkové zhodnocení - úžasný večírek, příjemná atmosféra, úžasné dárky, které mě inspirovaly ke všemu možnému!

Mníšecký festival vína 2015

23. června 2015 v 11:43 Život po maturitě
Letos jsme se podruhé zúčastnili festivalu vína v Mníšku pod Brdy. Jedná se o festival, kam přijedou vinaři z celé republiky a prodávají vzorky/ochutnávky vín. Také jsem jich pár ochutnala, i když jsem byla řidič (na to mi každý vinař odpověděl, že řidič má být veselý). Setkali jsme se se spoustou máminých známých, a tak se den natahoval a natahoval. Procházeli jsme stánky, ochutnávali jsme i olivové oleje (výborné oleje a portugalská vína Cerfis). Můj pohled se ale celou dobu upíral ke stánku s francouzskými sýry, které nechybí snad na žádném festivalu Usmívající se. Ochutnali jsme ušlechtilý sýr s popelem uprostřed (zní to divně, ale je výborný). Také jsme si dali starou vyzrálou goudu, dále Stilton, což je velice starý vyzrálý sýr, který má lehkou chuť jako niva. Dali jsme si i jeden klasický kozí sýr. Po ochutnávce nejzajímavějších sýrů jsme se rozhodli, že domů si odvezeme starý vyzrálý Stilton a starou goudu. Byla to výborná volba, dají se jíst samotné a jsou skvělé!
Naše putování jinak krásným dnem se pozastavilo u stánku s delikatesami (Delikatesy Iva Žďánská), kde jsme obdivovali obrovské úžasné čokolády, čokoládové krémy s různými příchutěmi (višňové, ananasové, chilli, mořská sůl,...) a francouzské paštiky a také balsamicové krémy, protože nás přepadla průtrž mračen. To by nebylo tak hrozné, protože jsme se mohli schovat pod stánkem, ale najednou se nám stánek nad hlavou začal hroutit k zemi. Důvodem byla nejen silná průtrž mračen včetně krup, ale také postavení stánku. Bylo přímo u budovy (Hostinec Káji Maříka), a protože okapy nepobíraly všechnu vodu, tak se přelévala přímo dolů na stánek. Bohužel výsledkem byly zničené čokolády uskladněné vzadu v krabicích. Prostě smůla, ale zbytek věcí přežil a paní Žďánská nás odměnila nejen vděčenými pohledy za pomoc (podpírali jsme stánek a vylévali vodu), ale i ochutnávkou krémů. A tak jsme odešli s křenovým pestem a čokoládovým krémem z bílé čokolády s višněmi Usmívající se. Chvíli jsme ještě chodili a prohlíželi, pak jsme nakoupili, co jsme chtěli, rozloučili se a vyrazili domů. Auto bylo veselé, a tak se mi dobře jelo. Den jsme zakončili vypitou lahví vína z Chile a shlédnutím Pirátů z Karibiku druhého dílu Usmívající se

Nedostala jsem se na VŠ..

19. června 2015 v 22:34 Život po maturitě
Ano, nedostala.. Prostě jsem si vybrala obory s moc velkým návalem a u třetího mi změnili zadání testu 5 minut před psaním, takže super.. Učila jsem se, připravovala a k ničemu..

Co teď?
Nechce se mi na soukromé vš, protože jsou drahé a na těch levných ani nezískáte titul Bc. Volím práci v kombinaci s kurzem - nultým ročníkem. Některé školy je dělají, některé ne. Moje je nedělají, a tak se spoléhám na agenturu/časopis Kam po maturitě s jejich kurzy, které stojí kolem 7000. Výuka probíhá buď jednou týdně 4 hodiny nebo jednou za čtrnáct dní 6 hodin. Mají různé kurzy, takže si na své přijdou i matematici Usmívající se
Včera jsem měla pohovor v prestižní advokátní kanceláři Schaffer and Partner na místo výpomoci na recepci. Byla bych moc ráda, kdyby mi tahle práce vyšla, protože je to příjemné prostředí a skvělá firma a mohla bych tam být i během školního roku. Tak snad to dobře dopadne, držte mi palce! Usmívající se

Výstava stanů

19. června 2015 v 22:16 Život po maturitě
Již několikátým rokem proběhne výstava stanů na Výstavišti Letňany a já se na ní konečně podívám! Miluju stanování, miluju stany celkově, strašně ráda spím ve stanu a poslouchám zvuky přírody (to mám z toho našeho tábora Smějící se). Vstupné je 50 korun a děti do 15ti let jsou zdarma. Může se parkovat v areálu zdarma a taky berou karty, takže výborně! Hrozně se těším, chtěla jsem jít už loni, ale utekla mi (jako plno dalších věcí xD ) a letos určitě jdu! Výstava trvá do 9. srpna, takže spoustu času (na to tam jít třikrát). Neprodávají se tam jen stany, ale i jiné outdoorové vybavení. Boty, sezení ke stanům, bundy, nádobí a tak různě. Takže já tam hodlám pár korun utratit Smějící se

Outdoorové oblečení
Tohle oblečení nikdy nenakupuju jinde než v Humi outdoor. Je to česká skvělá firma, jejíž zakladatel, majitel, řiditel je náš rodinný kamarád (úžasný kamarád Mrkající). Určitě můžu jen doporučit!

Výstřižky s časopisů

19. června 2015 v 21:57 Móda?
Nevím, asi jsem jediná, kdo to dělá, ale mám výstřižky z časopisů. Když mám časopis, ve kterém jsou zajímavé všehovšudy tak dvě věci, tak si je vystřihnu a časopis pošlu dál nebo vyhodím.

Co si vystřihuji a proč?
Vystřihuji si fotky outfitů, voňavek, stínů, typů líčení a podobně. Také, když mám časopis o bydlení a líbí se mi něco, co bych si někdy ráda dala do pokoje nebo v budoucnosti do bytu, tak si to prostě schovám Usmívající se ráda si svoje výstřižky prohlížím, když mám záchvat plánování budoucnosti Smějící se

Moje složka na výstřižky

Ukázka mých výstřižků Usmívající se


Krémík na ruce "Romantická třešeň" od L'Occitane (čte se Loxitan Mrkající) za 195,-
Určitě si ho koupím k narozeninám Usmívající se

Taštička!

17. června 2015 v 12:09 Móda?
Tak včera mi přišel ten penálek/kosmetická taštička z Ebay. Jsem potěšená, protože Ebay má na dodání věcí přibližně měsíční lhůtu. Moje lhůta byla od 15.6. do 7.7. a obě věci mi přišly hned první dna dny té jejich lhůty Usmívající se. Někdy se stane, že se věc někde ztratí (posílá se z USA, Číny, Japonska, Korei,...) a v tom případě vám vrátí peníze, což je úplně super.
Také se někdy stane, že přijde jiná barva, než jakou jste chtěli. Máte dvě možnosti. Buďto se budete složitě dohadovat s nějakým Japoncem nebo tak někým, že jste tuhle barvu nechtěli, nebo se s tím smíříte a budete jí prostě mít. Já jsem si objednala barvu hnědou s růžovýma kytičkama. Přišla mi zelenohnědá s červenýma.. Ale je hezký tak jako tak, takže si ho nechám Usmívající se a víte co? Všechno se dá koupit za úplné minimum peněz Smějící se

Cvičím, ale nehubnu

16. června 2015 v 17:22 Fitness deník
Je to tak.. Zamračený
Cvičím dvakrát denně sérii cviků a ráno běhám, ale nezhubla jsem ani gram ani centimetr.. Něco dělám špatně, protože štítnou žlázu mám v pořádku. Diety nefungují a hladovění taky ne. Takže ode dneška si dávám měsíc. Ne, kolik chci zhubnout, ale zhubnout. Dnes jsem se změřila (obvod hrudníku, paže, pas, boky, stehno, lýtko) a zvážila, budu cvičit jako do teď (o víkendech neběhám) a 16.7. se opět zvážím a změřím. Takže mám měsíc na to, abych něco zhubla, protože věřím tomu, že část úspěchu bude i část motivace pro to další Usmívající se.

Tentokrát ze svého jídelníčku vynechám:
 • bílé pečivo
 • knedlíky
 • brambůrky
 • čokoládu (nebo jí nebudu jíst tolik Smějící se)
 • smažené věci
 • fastfood
 • hranolky a krokety
 • kupované bagety a sendviče
 • řízky
 • palačinky, lívance
 • pizza
 • Coca colu (a jiné sladké limonády)
Pokud vám také nejde zhubnout, připojte se ke mě a k mému systému a zkusíme to spolu Usmívající se.

PS: pokud se budete měřit, musíte se měřit ráno před jídlem (to samé u vážení - bez oblečení, bez jídla v žaludku), hezky vydechnout a pak měřit Mrkající

Nakupuji na Ebay

15. června 2015 v 20:27 Móda?
No tak tedy, abych to uvedla na pravou míru.. První věc, kterou mám z Ebay mi objednala kamarádka a mám jí asi 4 měsíce a jsou to lepící záložky.. Další věcí, opět od kamarádky, je penálek s růžičkami..
Ale asi před měsícem jsem se rozhodla, že prostě budu nakupovat na Ebay sama. Skoro nic k tomu nepotřebujete, jen kreditku, účet na PayPal (opravdu není těžké ho založit, zvládla jsem to sama bez návodu, i když je na internetu asi milion návodů Mrkající) a peníze S vyplazeným jazykem.

Co jsem si objednala sama?
První věc, po které jsem zatoužila, byl malý hnědý penálek s růžičkami. Říkala jsem si, že když už mám v kabelce taštičku první pomoci (antibakteriální gel, krém na ruce, zrcátko, kartáč na vlasy, matlátka na pusu,...), tak tam můžu mít i taštičku s kosmetikou (řasenka, stíny, rtěnka,...). Ne, do teď jsem to v kabelce nenosila Usmívající se. Další věcí byly úžasné hodinky. Věděla jsem o nich už dřív, ale to jsem ještě nevěděla, že moje kamarádka objednává z Ebay celkem pravidelně Smějící se. A tak jsem si je objednala sama. Prostě si jen pošlete peníze ze svého účtu na účet PayPal a hotovo.
Dnes mi přišly hodinky. Ano, vypadají lehce jinak než jak jsem si to naplánovala, ale to se stává. Budu muset vyměnit pásek, protože je z umělé kůže a ta je neforemná a odporně páchne Smějící se. Teď už jen netrpělivě čekám na penálek Usmívající se.

Moje hodinky (jsou trochu jinačí, ale nevadí Smějící se)

Moje lepítka

Krásný penálek (kamarádka má béžový Usmívající se)

Další penálek, já čekám na ten hnědý Usmívající se

Hledáme brigádu

15. června 2015 v 19:59 Život po maturitě
Celý dnešek jsem prakticky strávila tím, že jsem rozesílala svůj životopis na všechny možné strany. Mám pár internetových stránek, na kterých se dá celkem najít slušná nabídka, ale rada od mého kamaráda zní: "Oběhni deníky, noviny, časopisy po Praze. Brejle, "reportérskou tašku", mobil alá diktafon a do boje. Doma v koutě Tě nikdo hledat nebude.".
Takže kromě rozesílání životopisů už zjišťuju sídla různých časopisů a novin a plánuji, kdy se zase vydám do Prahy Smějící se. Vzhledem k tomu, že absolutně nejsem ochotná mít letní brigádu, který by spočívala v tahání balíků někde ve skladu, tak pasu po administrativní činnosti. Klidně budu třídit poštu, já mám papíry ráda! Určitě nepohrdnu i chystáním občerstvení na meeting Smějící se

Kde hledat? Tady jsou stránky, kde hledám já Mrkající
 • jobs.cz
 • fajn-brigady.cz
 • jobdnes.idnes.cz
 • nabidky-prace.cz
 • prace.cz
 • nabidka-prace-online.cz
(omlouvám se, že to nejsou odkazy, ještě to neumím Smějící se)


Návštěva Food Festivalu

15. června 2015 v 12:01 Život po maturitě
O Food Festivalu jsem již psala. Nyní budu psát o tom, jak jsem se ho zúčastnila!

Dojeli jsme (já, máma a přítel) asi tak na desátou. Sešli jsme se s naší kamarádkou a vyrazili jsme do stánkařského ráje na předzámčí Dobřichovického zámku, kde různí prodejci nabízeli svoje chutná i nechutná jídla. Ano, nechutná. Alespoň pro mě.. Jeden stánek totiž nabízel housenky, šváby, červy a podobnou havěť. No, já bych to nepozřela. Ale ostatní stánky opravdu stály za to. Kromě stánků, které nabízely osvěžující domácí limonády a ovocné sorbety a ovocné koktejly, zde byly stánky, které nabízely opravdu velké dobroty. Bizoní steaky a hamburgery, hovězí hamburgery, vietnamské pochutiny jako třeba polévku Pho, sushi, makronky, italské pochutiny, sýry, marmelády, koření, speciální chleby a je toho opravdu hodně! Já osobně jsem se zamilovala do jednoho z hamburgerů. Do hovězího hamburgeru. Nevím, zda vám něco říká název Food Truck. Jsou to náklaďáčky, ve kterých se dělají různá jídla. Většinou hlavně hamburgery, burrita a jiná jídla do ruky. V květnu (v jednom ze svých časopisových amoků) jsem si koupila časopis Žena život. V něm jsem našla stránku právě o "restaurích" Food Truck. Fotka jednoho z nich mi utkvěla v hlavě. Menší stříbrný Citroën s černou tabulí na boku. Jak jsem tak procházela kolem stánků, tak jsem si ho všimla. Stál tam v celé své kráse. V nabídce měli hovězí hamburger s papričkami jalapenos (čte se chalapenos), čedarem, omáčkou ze sušených rajčat, chipotle kečup a salát. Další nabídka byla Bio limonáda z rebarbory. Objednala jsem si hamburger, dostala jsem lísteček a čekala. Mezitím jsem objevila stánek se šperky (ano, milovnice šperků) a začala přemlouvat mámu k úžasným naušnicím sovičkám Smějící se. Ano, dostala jsem je. Do toho mi přinesli ten úchvatný hamburger, který voněl, že se mi na něj sbíhaly sliny. Zakousla jsem se do něj a byl perfektní! Normálně hamburgerům neholduji, z McDonaldu bych ho nepozřela, ale tenhle byl tak skvělý! Na to, že pálivé nemám ráda, tak mi v tomhle pekelné jalapenos vůbec nevadily. Přiznávám, že jsem si k tomu musela dát onu rebarborovou limonádu, ale to nic neměli na skvělé chuti. No, snědla jsem ho tak do dvou minut. Ani jsem ho nestačila vyfotit, jak byl skvělý! (Pokud vás popis tohoto skvostu zaujal, můžete se podívat na www.crush.cz Mrkající) Po snězení hamburgeru jsme si dohodli strategický plán. Projít, koupit paštiku, marmeládu, Cidre víno ze Cidrerie Všenory, ovocný chleba a jet domů. Bylo totiž tak příšerné vedro, že zmrzlina roztávala, jen jsme se na ní podívali. Ale zážitek to byl opravdu pěkný. Byli jsme vybaveni časopisy s recepty a vzorky výborných čajů Usmívající se

Food Festival mě i mámu inspiroval. Máma udělala svoje legendární bylinkové máslo, které po kusech mizí a já jsem se rozhodla, že z nasbíraných třešní udělám kompot, džem a bublaninu. Jak jsem řekla, tak jsem také udělala. Ale o tom až v příštím článku Usmívající se

Zde nějaké fotky, které jsem v záplavě chutí pořídila Usmívající se BTW, příští týden (20.6.) jsou v Mníšku pod Brdy Vinařské slavnosti a já nebudu chybět Usmívající se

Stánky pod zámkem


Dvě nebezpečně vyhlížející ryby ve stánku s mořskými plody Usmívající se

Přítelův bizoní hamburger Usmívající se

A odtud jsem měla hamburger já Usmívající se

A takhle vypadala můj úžasný hamburger Úžasný (fotka je stažená z Crush street food facebookového profilu)

Rebarborová bio limonáda z Berlína Usmívající se


Různé příchutě balsamicových krémů Usmívající se (hustčí balsamicový ocet)


A zde časopisy s recepty a vzorek výborných čajů (oba jsem je už vypila Usmívající se