Další pondělí!

8. června 2015 v 19:35 |  Život po maturitě
Dnes jsem byla na dalších přijímacích zkouškách a to na obor Český jazyk a literatura na Filozofické fakulte Univerzity Karlovy. Tyto se skládaly pouze z písemné části.
Celý den začal tím, že jsem odvezla mladší sestru do školy (mimochodem úplně na druhou stranu než je Praha..Křičící ). Vyrazily jsme dřív, protože jsem věděla, že u Velké Chuchle bude opět zácpa a nechtěla jsem riskovat, že tam zůstanu a nestihnu to. Kupodivu zácpa dnes ubíhala rychleji než jindy, takže jsem dorazila o dvě hodiny dříve, než jsem plánovala. Přijímačky byly od 10:00 a já do podzemního parkoviště v Tescu na Andělu vjela už v 8:07.. No, ve všední dny jsou 3 hodiny zadarmo. Takže mi zbývalo buďto hodinu jezdit po Smíchově, a nebo si to prostě zaplatit. Ano, placení vyhrálo..
Setkala jsem se s babičkou, se kterou jsem měla domluvený sraz. Okamžitě mě vybavila jídlem, takže jsem se ještě vracela zpátky do auta, protože přece to nepotáhnu na fakultu.. Rozloučily jsme se a já vyrazila na 12ku (tím myslím tramvaj), abych se dostala na Malostranskou a z ní přes Mánesův most k Rudolfinu a fakultě. Když jsem tak přecházela most, zadívala jsem se na úžasná panoramata Prahy. Za mnou se tyčil Pražský Hrad a přede mnou krásné nábřeží plné historických budov. Vlevo i vpravo známé pražské mosty. Tak jsem si udělala pár fotek (ne, že bych patřila mezi ty turisty, co si vyfotí i kámen na Náplavce..) a pokračovala v chůzi. Na konci mostu už je Rudolfinum. Krásná majestátní budova. Tak jsem si tak šla a najednou koukám, před Rudolfinem těžkooděnci, auta s nápisem Polizei, všude policisté.. No nechápu a pořád nevím, co se tam dneska dělo. Každopádně si mě prověřili, kam že to mám namířeno.. No, úspěšně jsem došla až k fakultě, našla jsem vchod (těch dveří tam bylo víc no..) a jala se hledat svojí učebnu. No asi nikdy jsem nebyla tak ztracená a zmatená. Plánky jsem nechápala, a tak jsem asi čtvrt hodiny chodila po chodbách, než jsem našla učebnu číslo 116. Sedla jsem si a čekala. Nakonec nás pustili dovnitř a tedy oproti předchozím přijímačkám, kdy nás bylo v největších učebnách v Praze asi 300, nás v této učebně bylo asi 17.. No, trochu rozdíl. Ovšem test opět nezklamal. Jak říkám, má to odrážet to, co jsme se naučili na středních, ale čím dál tím častěji se mi stává, že v testu potkám to, co za celý život ne.. Na tento test jsme měli 3 hodiny. Nevím, co bych tam dělala. Po hodině a půl byla první možnost odevzdání testu a odch
odu. Doslova jsem utekla, celá vzteklá a rozčílená nad nesmyslností těch testů.
Brzy jsem se uklidnila, vrátila jsem se na Anděl a začala jsem plánovat,
jak zaplatím parkoviště, protože jsem samozřejmě nakousávala už druhou placenou hodinu. Slečna na informacích mi vysvětlila, že stačí tedy posla tu smsku a kód a tohleto támhleto a je to. Opravdu jednoduché, zkusila jsem a doporučuji. Stálo mě to 60 korun a byla jsem volná Smějící se. Cestou domů, která ubíhala překvapivě rychle, jsem si naplánovala úterý. Hodlám se totiž zbavit svých středoškolských učebnic a je jenom jeden antikvariát v Praze, kde je vykupují ve velkém. Určitě o něm napíšu článek Mrkající. Svůj výlet jsem si naplánovala do detailů během 5ti minut, takže zbytek cesty jsem strávila zpíváním písniček společně s CDčkem (neříkejte, že to taky neděláte). Udělala jsem mezizastávku doma, abych něco zakousla a pak vyrazila pro sestru do školy. Bohužel Čisinka zaregistrovala, že jsem se jí vrátila, a odmítla opustit příjezdovou cestu, když jsem chtěla znovu vyrazit.
Všechno jsme zvládly, něco málo nakoupily a jely domů. Zbytek dne plánuji zítřejší výlet Smějící se

Polizei před Rudolfinem

Pražský Hrad Usmívající se


"Ne, nezajímá mě to. Já tady budu ležet prostě." Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama