TEJPY

10. června 2015 v 10:38 |  Fitness deník
Nová rubrika a první článek v ní.
Víte, co jsou to tejpy? Chyba! Je to velice užitečná věc. Dnes jsou dobře známé i v Čechách (kupodivu). Je to skvělá pomůcka ke sportování nebo jen jako úleva od bolesti.

Co to je?
Existují dva druhy. Vzhledem k tomu, že jsou články plné lékařských termínů, tak se tu nebudu zabývat vysvětlováním všeho možného. Jeden druh je fixační a druhý se nazývá kinesiotaping. Pokud se chcete dozvědět více, tak se můžete podívat na tyto stránky http://www.tejpovani.cz/o-tejpovani , ze kterých také čerpám. Já vám to vysvětlím velmi jednoduše, prostě tak, jak to vidím já.
Fixační tejpování znamená, že si z pevné látkové pásky vytvoříte takovou ortézu nebo pokud jste po úrazu a máte mít místo zafixované, tohle je to pravé. Osobně tomu fixačnímu způsobu moc nefandím, protože páska na kůžu špatně drží a také docela škrtí, pokud ji máte kolem dokola a kromě toho se nedá nosit moc dlouho..

Kinesiotaping
Kinesiotape je pružná látková páska. Není to látka jako látka. Jsou to speciální vlákna polyurethanu. Dokáže se opravdu hodně natáhnout. Je to terapeutická pomůcka při zánětech, hematomech, bolestech všech možných částí těla. Upřímně? Nevím, co bych bez nich dělala! Vzhledem k tomu, že jsem po operaci kolene, používám je prakticky každý den, protože mi pomáhá urychlit hojení a zmírnit otok, který se mi občas při zátěži vytvoří. Také zmírňují bolest, když navracím koleno zpět do provozu. Zatímco fixační pásky jsou hlavně bílé, kinesiotapy jsou různě barevné s různými designy a obrázky. Jsou různé možnosti, jak si části těla tejpovat. Více se dozvíte na stránkách o tejpování, kterých existuje nespočetně mnoho.
Kde je sehnat?
Osobně je objednávám na stránce www.tejpy.cz . Chápu, že se někomu ceny tejpů mohou zdát příliš vysoké, ale pokud trpíte chronickými záněty zad nebo bolestí kloubů, věřte mi, že objetovat částku pro jeden tejp je to nejmenší, co pro sebe můžete udělat.
V dnešní době se kinesiotaping používá i u zvířat. Asi si říkáte, jak to na srsti může držet.. Existují nezávadná lepidla, která se aplikují přímo na srst, pak se aplikuje tejp a to je vlastně všechno.
A víte, co je super? Tejpy na lidské kůži vydrží až týden! A to i s koupáním a každodenním oblékáním!

Ukázky mého tejpování (nejsem žádný odborník, jedu podle návodů Smějící se)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama