Učení i o prázdninách

5. července 2015 v 15:40 |  Život po maturitě
Dlouho jsem nic nenapsala, ale to bylo hlavně proto, že jsem byla v práci a také bylo dost velké horko na to, abych byla v pokoji zavřená se svým nebohým rozpáleným notebookem. Opalovala jsem se v bazénu na lehátku, protože jsem absolutně nebyla schopná opalovat se někde mimo bazén Smějící se na to, že jsem částečně Kypřanka a lidé počítají s tím, že bych měla horko snášet dobře, tak to tak není Smějící se. A v bazénu je to ideální. Opálíte se a jste stále z části ve vodě, takže vás to chladí. Mám tu správnou letní náladu. Přestala jsem řešit kila, která se mi nelíbí a na chvíli jsem pozastavila i hubnutí. Ve středu jsem měla první den v nové práci. Seznamovala jsem se s prostředím a s náhodnými pracovníky. Druhý den už jsem se zapojila do provozu. A víte co? Miluju tu práci! Sice jen dělám recepční, ale není to jen o sezení na recepci. Běhám po kanceláři, zalévám květiny, připravuji pohoštění klientům firmy, nakupuji ovoce pro klienty a do jídelny, běhám na poštu, zvedám telefony, skenuji časopisy. Prostě všechny ty kancelářské věci, které mě tak bavilo dělat doma můžu teď dělat někde jinde a ještě za to dostanu zaplaceno Usmívající se.
Ovšem, aby se můj život neskládal jen z práce a opalování, tak jsem se rozhodla, že letos zatočím se svojí řečtinou. Je to ostuda. Mám příbuzné v Řecku a na Kypru a umím leda tak pozdravit, poděkovat, říct ano ne a představit se. Jo a ještě počítat Mrkající. Tajně jsem si nakradla máminy učebnice a slovník, které používala, když učila novořečtinu na Univerzitě Karlově. Ironie osudu. Sama tam studovala a pak tam sama učila. Její nadřízená byla dřív její učitelka.
Moji příbuzní sice umí anglicky, ale ne všichni. A já bych se ráda aspoň trochu bavila se svým dědou jinak než česky. Také jeho manželka Mary. Vždycky bych jí toho tolik chtěla říct, ale nemůžu. Ona neumí anglicky ani česky Usmívající se.
Doufám, že neztratím motivaci, kterou jsem našla bůhví kde. I vy se zkuste vzdělávat o prázdninách. Učte se třeba nějaký jazyk, věřte mi, že k vám pak lidé budou vzhlížet, když budete umět další jazyk Mrkající

PS: to, že jsem pozastavila hubnutí není tak úplně pravda Smějící se sice teď necvičím a neběhám, protože bych zahynula, ale díky tomu vedru toho do sebe necpu tolik jako normálně. Kromě toho v bazénu plavu (11x3 metry), ne že si tam jen válím a smažím šunky Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama