Pejsek?

8. února 2016 v 17:22 |  Život po maturitě
Poslední dobou přemýšlím o pejskovi.. Moje Chisinka mi moc chybí, byla jsem zvyklá na to, že pořád někdo někde kňučí a otravuje. Milovala jsem ty její pazvuky.. Chybí mi psí kožíšek a zapíchané psí chloupky úplně všude.. Mým vzorem se stává sestra mého přítele. Už asi 6 let má pejska. Jmenuje se Murphy a je to takový ten teriér nebo tak něco. Je trochu přerostlý a přecitlivělý až hrůza, ale společně s jejím přítelem ho milují. Murphy se naučil být přes den v bytě sám, když je panička a páníček ve škole nebo v práci.
Vzhledem k tomu, že mi k srdci přirostlo plemeno ridgebacka, tak si neumím představit, že bych vychovávala něco jiného. S Chisinkou bylo plno práce, ale krásně se všemu naučila. Dokonce cvičila za piškotky (udělala by pro ně cokoliv, takže ze sedu do lehu, z lehu do sedu a pořád dokola). Mám dojem, že bych jí tím měla zpátky. Ty představy o pelíšku, o kníkání ze spaní, o granulkách, a tak podobně, mě čím dál tím víc lákají. Nejraději bych si chlupáčka jela vybrat hned.
Ale takový pejsek není jednoduchá investice.. Co když majitel bytu nepovolí pejska? I když ve smlouvě to není, že by byla zvířata zakázaná, takže tohle je sporná otázka.. Co když nebudu mít dost času na výchovu a vyroste z toho drzá bestie? Co když se mi zaběhne v Praze? Co když se nepohodne s ostatními psy v domácnostech, které navštěvujeme?.. Tyhle otázky mě trápí, ale na druhou stranu by se mi tak moc líbilo jí všechno znovu učit. Schovávat se jí, lítat s ní venku, samozřejmě si ji trochu rozmazlovat. A to, že by mi mohl dělat radost takovou dobu, jako mi jí dělala Chisinka.. Takovou touhu jsem asi ještě necítila. Ale co by na to přítel? Když nemá rád jejich pejska (on ho totiž nechtěl)? Měl by rád tohle stvoření? Co na to máma? A táta? Odsoudili by mě za to, že chci tohle potěšení a chci ho mít v bytě? Vážně nevím, ale když se mnou Matouš není v bytě, cítím se tam tak sama, že to snad horší být nemůže.. A vstát kvůli ní dřív a jít na procházku a vidět, jak loví žížaly.. Myslím, že psaním tohoto článku jsem sama sebe přesvědčila. Teď začíná ten horší boj.. Přesvědčit o tom svoje okolí :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama