Březen 2016

Motivace je důležitá

18. března 2016 v 15:33 Fitness deník
Ke každému cvičení je důležitá motivace. Moje motivace je dovolená. Když do léta zhubnu, tak pojedu na dovolenou. Ať už sama nebo s přítelem, to je mi celkem jedno. Ale pojedu. Jenže to hubnutí nejde samo, to je jasný. A tak někdo potřebuje větší motivaci. Stejně tak já. Takže díky vrácení daní jsem se trochu rozšoupla a prostě jsem si nakoupila pořádné věci na sport. Začalo to suprovou sportovní taškou z Tchiba, kde jsem si objednala i lana na posilování nohou. Pokračovalo to sportovními legínami z Decathlonu. A dále z Bonprixu - sportovní podprsenka s vysokou oporou, protože ne každý je plochý jak žehlicí prkno. Kromě toho tam měli i boží mikinku, takže ta taky hupsla do nákupního košíku. No a završila jsem to podložkou na jogu za nekřesťanský peníze z H&M. Takže asi tak. Mě osobně se teď bude cvičit jedna báseň :)
Musíte si prostě v něčem najít motivaci. Vždy si něco najdete :) a nebo si také nejdete jen výmluvy a už nikdy cvičit nebudete :)

Proč znovu?

18. března 2016 v 15:17 Život po maturitě
Proč znovu? Protože je to třeba. Protože se tím utuží snaha. Protože i když se to jednou nepovede, tak se to může povést. A proto zkouším znovu a znovu. Vše se to točí kolem toho to zkoušet. Nedaří se mi zhubnout. Tak si dám pauzu, ale teď to zkouším znovu. Nedostala jsem se na VŠ. Nevadí, zkouším to znovu. Nedokázala jsem si tátu udobřit. Nevadí, zkusím to znovu. Nedokážu si udělat dost času. Tak to zkusím znovu někdy jindy.
Moji šéfové jsou občas hodně legrační. Zadají mi 50 úkolů najednou a včera bylo pozdě.. Ale tak zkusím to. Neuspěju. Znovu zadají úkoly, znovu to zkusím. Jasně, někomu prostě trpělivost dojde a i já mám někdy problém to zkusit znovu, protože už k tomu nemám motivaci. Ale to, že to zkusím znovu mě utužuje ve vytrvalosti. A víte co? Já se díky tomu jednoho dne někam dopracuji! Já ano! Vy, co to nezkoušíte budete pořád na tom ubohém postu, na kterém jste teď :)

Jiné dveře otevřené

1. března 2016 v 20:55 Život po maturitě
Zamknuté dveře - takový dvojsmysl. Dveře od bytu jsou zamknuté. Ale třeba dveře na školu jsou také zamknuté. Dveře ke staré lásce jsou zamknuté. Dveře k rodině jsou zamknuté.. A tak podobně. V životě se stane plno věcí, kdy se prostě jedny dveře zamknou a někdy je to skutečně konec, ty dveře už se nikdy neodemknou a tím to hasne. Ale ne vždycky to tak je. Někdy se prostě stane, že ty druhé dveře musíte najít. A chce to hodně hledání, aby jste našli ty odemčené dveře.
Mě se jedny zavřely, když jsem se nedostala na marketing, žurnalistiku a češtinu. S odstupem času, a také proto, že jsem marketingová manažerka, jsem zjistila, že to není úplně to, co bych chtěla dělat a chlubit se s tím, že to mám vystudované. A najednou se to zjevilo - vždyť mám krev z Kypru. A neumím mluvit se svými příbuznými? To snad ne. A bylo jasno! Druhé dveře se otevřely! A víte co? I kdyby se náhodou byť jen na okamžik zamknuly, tak to nenechám být! A budu se snažit, aby pro mě už zůstaly odemknuté, dokud těmi dveřmi neprojdu.

Jde o to najít odemknuté dveře!!