Pauza?

12. listopadu 2016 v 19:18 |  Život po maturitě
Udělala jsem opravdu dlouhou pauzu v psaní. Má hned několik důvodů. Chtěla jsem v září začít nový život. Ukončit ten starý ve špatné práci a se špatným životním stylem..
V červenci, na moje narozeniny, mi zjistili sníženou funkci štítné žlázy. Byl to důvod mého přibrání i toho, že jsem nemohla zhubnout i přesto, že jsem cvičila a jedla zdravě. Dostala jsem léky, které se ovšem ustálí a začnou pořádně pracovat až po 4 měsících. Takže pecka.
Podařilo se mi vymanit ze staré práce. Dostala jsem dokonce dva dny placené dovolené v rámci směžných "ročních odměn a hodnocení". Nejhorší kancelář, na jakou jsem narazila. Po posledním dnu jsem si užívala pár dnů volna, odbyla jsem si klasickou grilovačku u kamarádky, vezla v autě pro 4 lidi 7 lidí a brzy ráno jsem vstala na koně :) pak jsem celý jeden den hledala nejlevnější letenky a nakonec jsem si zabalila kufr a další den odletěla za dědou. Za poslední dobu to bylo nejšťastnější setkání vůbec. Po víc jak 8 letech jsem viděla svého milovaného dědečka. Nevím, možná jsem to už někde zmínila, ale jsem napůl Kypřanka. Děda momentálně bydlí v Řecku, kousek od Athén a já ho tak dlouho neviděla.. Byla to moje morální povinnost.
Po návratu jsem měla nastoupit v září do nové práce. Myslela jsem si, že začne skvělý nový život v nové práci. Hned během prvního dne jsem dostala prakticky ránu mezi oči. Dostala jsem se do callcentra. Dostala jsem sluchátko s mikrofonem, které nosilo bůhví kolik lidí a měla jsem pracovat s neskutečně pomalým systémem. Neustálé zvonění telefonu a neustálá povinnost volat úplně cizím lidem mě začala trochu ničit. Byl zákaz sandálů a šatů na ramínka, takže ve 30° to bylo nesnesitelné. Tohle všechno zapříčinilo to, že jsem po 7 dnech dala výpověď. Slíbila jsem si, že do 2 týdnů najdu práci nebo půjdu na pracák.. No, tenhle můj plán, stejně jako plán o novém životě, úplně nevyšel. Skončila jsem na pracáku.
Půlku září, celý říjen a část listopadu jsem byla na pracáku. Je to to nejhorší, co se vám může stát. Věřte mi. Dál jsem usilovně hledala práci. Narazila jsem na podvodníky, na vykořisťovatele, na idioty, na namyšlený vysoko postavený.. Dokonce mě vzali do Modré Pyramidy, ale nakonec jsem se rozhodla, že tam nechci. Život s živnosťákem a na provizích mě neláká. No a pak se to stalo. Řešila jsem zrovna 3 rozjeté věci. FTV Primu, Ernst&Young a Tesco. Zrovna jsem se s přítelem vraceli z kina, když mi zazvonil telefon a tam mi paní oznámila, že by mě chtěli v Tescu. Nenechte se mýlit, nejednalo se o prodavačku za pokladnou nebo skladnici. Jednalo se o práci na centrále Tesca, práci za počítačem.. Ale v jakém oddělení. Už jsem určitě někde zmínila, že miluju papírnictví a ráda vyrábim různé věci.. Takže vážení, já jsem se dostala do oddělení STATIONERY!!! Což je v překladu PAPÍRNICTVÍ!! Boží! Jsem tam týden a zatím se snažím spíš zapadnout, než se snažit pochopit jejich složité systému a programy. Už mám vlastní stůl (nesedím na recepci!!) a mám ho oddělený přepážkou :D Stationery je jedno velké oddělení, které je rozdělené na několik dalších. Každé oddělení má svého merchendisera, nákupčího a každý nákupčí má svého asistenta nebo asistentku. Já jsem se stala asistentkou nákupčího pro část Children Stationery. Prochází mi pod rukama barvičky, křídy, hmoty, modelíny, zástěrky, penály a batohy. Kolem mě jsou nákupčí a asistentky pro sešity, propisky, desky, atd.. Takže ano. Zdá se, že jsem v ráji :) sice jezdím docela daleko a ještě stále nechápu systémy a programy, ale cítím jakousi spokojenost. Cítím se fajn a přijde mi, že mě čekají i docela pěkné Vánoce. A ještě jeden detail. Moje výplata bude vyšší, než do teď byla :D To jen tak na okraj.
Co je zvláštní.. I když jsem byla celou tu dobu prakticky na dně, nepřestávala jsem doufat v lepší budoucnost. A teď už to konečně vypadá, jako že se to opravdu děje..

Takže co z toho plyne? Nikdy nepřestávejte doufat v lepší zítřky :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hrobárka Hrobárka | E-mail | Web | 12. listopadu 2016 v 19:30 | Reagovat

Tak to ti želám veľa šťastia v novej práci a nech ti lieky čo najskôr zaberú :) Opatruj sa a užívaj si!

2 Sofi Sofi | 17. listopadu 2016 v 10:53 | Reagovat

[1]: Děkuju! Snad už bude vše jen lepší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama