Leden 2017

Jak zhubnout?

7. ledna 2017 v 16:52 Fitness deník
Otázka, kterou si pokládá plno lidí.. A v tomhle článku nebude nic o tom, jak zhubnout :D je to o tom, jak se snažím já..
Jak už jsem tu někde psala, dostala jsem léky na štítnou žlázu (BTW, v pátek jsem si vyzvedla celkem 300 tabletek). Dlabu je každej den ráno na lačno. Říkala jsem si, že musím sestavit nějaký plán, ale protože jsem se bála, že dopadne jako všechny moje plány, tak jsem si to začala psát do jednoho z bločků (miluju bločky a sešity) a opravdu pravidelně si vše psát. A začala jsem si psát i jídlo. To byste koukali, co všechno se tam objeví, když se vyskytujete někde kolem talířku s cukrovím.. :D (né, jen 2 vanilkový rohlíčky)..
Napadlo mě, že když je dneska "tutoriál" i na to, jak se utřít na záchodě, že bude i na to, jak zhubnout se štítnou žlázou.. A ono prd :D objevila se tam jen nějaká paní, která doporučovala tabletky na rozpouštění tuků.. No, takže zůstáváme u plánu udělat si svůj plán. Je třeba si pro začátek uvědomit, že MÁSLO neni špatný. Že OLIVOVÝ OLEJ je správný tuk. Že díky VEGANSTVÍ se dá sice zhubnout, ale pak si to, co vám chybí, budete doplňovat chemií..

No a jak to vypadá teď? Zatim pečlivě dodržuju to, co jsem si stanovila :) obden běhám (teď jsem na vesnici na Brdech, kde je ta správná zima se sněhem!, takže tady neběhám) a pokud neběhám, tak poctivě cvičim :) už dokonce při větě "příjemně uvolníme ramena" se děje cosi, co je příjemnějšího než "velmi nepříjemně si vykloubíme ramena". Tak snad se toho budu držet ještě dlouho a podaří se mi dostat na mojí (!!!) váhu :)

Večery s jógou

4. ledna 2017 v 7:57 Fitness deník
Jak jsem již informovala v běhacím článku, hodlám se sebou něco dělat. A tak jsem si včera (protože se nemá běhat každý den) dala jógu. Power jógu, abych byla přesná. Musím tedy říct, že včerejšek byl celkově perfektně zvláštní, zvláštně perfektní. Jak z americkýho filmu. Ráno hezky v klidu do práce skoro prázdnou MHD, pak nějaká ta práce, zdravý oběd, zdravá sváča, nákup (krabiček a pekáčku, protože takový věci potřebuju) a vzhůru do bytu. MHD už sice nebyla tak prázdná, ale dalo se to. Vlastně ne, byla to hrůza. Ty lidi do toho vagonu vůbec neuměj vlézt, musíte je tam dostrkat. Ale pak už mě naštěstí čekala jen cesta od metra. Přišla jsem, převlékla jsem se do sportovního, vytáhla jsem si tu předraženou jóga podložku (co jsem si koupila tak před půl rokem), pustila video a začaly jsme (já a ta pani ve videu).
Lekce probíhala asi takto:
- "sedneme se si do polovičního lotusového květu -> zlomila jsem si jednu nohu přes druhou a stejně to nedrželo (jo a mělo to bejt pohodlný)
- "velmi příjemně uvolníme ramena a hrudníkem se dotkneme země" -> velmi nepříjemně si vykloubíme ramena a hrudníkem se radši dotýkat nebudeme, protože bychom se už nezvedly..
- "a půjdeme do bojovníka 3 a zadním kolenem se dotkneme země... a půjdeme ještě dvakrát" -> mohla to říct hned, že při prvním skoro umřu a další dvě se budu modlit, abych se ještě zvedla
- "a půjdeme do čaturangy (chaturangy)" -> znamená to, že jdeme z prkna rukama držíme hrudník těsně nad zemí, a pak jdeme plynule do kobry, nebo tak by to mělo vypadat.. v mém podání to vypadalo tak, že jsem z prkna šla kamsi k zemi a těsně nad zemí jsem upadla a snažila jsem se rychle vyšplhat do kobry
- "nyní uděláme holuba a dosedneme na patu a držíme rovnováhu, nepřepadáváme" -> nevim, jak se jí to povedlo, ale na patu jsem si teda nesedla a spadla jsem asi čtyřikrát..
- "nyní se lehneme na bok do pohodlné polohy" -> au, au..
- "vrátíme se zpět do polovičního lotusu a otevřeme oči.." -> my jsme měly mít zavřený oči??
- "a nyní si poděkujeme za to, že jsme pro sebe udělaly tak namáhavé cvičení" -> díky bohu je konec..

Po půl hodině ze mě lilo, ale měla jsem vlastně celkem dobrý pocit (těžko říct z čeho). Den jsem zakončila večeří v podání cornflakes s ovocným jogurtem což (jak jsem se pak dozvěděla na jedné nejmenované FB stránce) byla největší vražda, úplně hrůza a tak dále..

Takže vlastně príma den :D

Pravidla běhu aneb Jak jsem po 3 letech opět vyběhla..

3. ledna 2017 v 7:57 Fitness deník
Tenhle článek jsem nazvala velmi příhodně řekla bych. Dříve jsem chodila s naší beruškou Chisinkou běhat. Chodily jsme každý den, jí to bavilo a mě taky. Pak jsem začala maturitní ročník a už nebyl čas. Pak práce a s příjezdem v půl 9 večer se už asi nikomu (uprostřed Brd) běhat nechce. A pak mi odešla Chisinka a já už ani neměla tu motivaci vzít jí proběhnout.. A pak přišlo stěhování do Prahy a v Praze běhat? Pff, prosim vás.. Ale přeci jen se ve mě minulý týden cosi zlomilo a já se rozhodla, že to zase zkusím. Aby to šlo samo, tak jsem si samozřejmě koupila správné legínky a správnou mikinku. A samozřejmě běžecké pouzdro na telefon a časopis (spíš kniha, oni tomu říkají bookazine) od Marianne - Běhej s námi. Musím říct, že čtení je to vlastně dobré. A tak se stalo, že jsem včera večer (v prvním sněhu, takže pecka) vyběhla. Zde je pár mých poznatků:
- pokud neumíš dýchat nosem a vydechnout pusou, radši možná nedýchej vůbec (ono totiž pak tak trochu bolí v krku a hlava celkově)
- nikdy si nepouštěj do sluchátek hudbu, kterou znáš a zpíváš si jí (vzhledem k tomu, že neumíš dejchat, ti zpěv moc nepomůže)
- nikdy se nesnaž vysmrkat bez toho, abys přešla do chůze (ono totiž smrkání s kapesníkem při běhu ti tak trochu může zlomit nos)
- z kopce na sněhu a do zatáčky radši neběhej
- do zatáčky radši neběhej (platí pro sníh)
- neprobíhej obydlenou oblastí (je teda pravda, že tady se bydlí i v kontejnerech, a tak je to poněkud těžší)
- když vidíš opuštěné nehtové studio a solárium, rozhodně se nezastavuj, aby sis to prohlédla (není totiž zcela opuštěné)
- pokud ti tepe mozek, tak přestaň běžet (něco je totiž špatně, pravděpodobně tvoje kondice)
- nosíš-li brýle, hlídej si je (oni totiž ty mrchy občas padaj)
- pokud je chodník pokrytý sněhem, dávej si pozor, kam šlapeš (pod tim sněhem jsou totiž díry, občas i lidi)..
Tak to by bylo. Asi se z toho dá celkem chápat, že první běh nebyl tak jednoduchý, jak se zpočátku zdálo. Nos jsem si sice nezlomila (podruhé), ale příjemné to tedy nebylo a ano, kopce a zatáčky jsou pekelně zákeřné. Takže na ty bacha!

Dnes mě čeká jóga a zítra zase běh. Přítel má pokyn, že kdybych se z běhu dlouho nevracela, tak má volat policii a záchranku. Nevím, jak s jógou, to dnes zjistím :D