Pravidla běhu aneb Jak jsem po 3 letech opět vyběhla..

3. ledna 2017 v 7:57 |  Fitness deník
Tenhle článek jsem nazvala velmi příhodně řekla bych. Dříve jsem chodila s naší beruškou Chisinkou běhat. Chodily jsme každý den, jí to bavilo a mě taky. Pak jsem začala maturitní ročník a už nebyl čas. Pak práce a s příjezdem v půl 9 večer se už asi nikomu (uprostřed Brd) běhat nechce. A pak mi odešla Chisinka a já už ani neměla tu motivaci vzít jí proběhnout.. A pak přišlo stěhování do Prahy a v Praze běhat? Pff, prosim vás.. Ale přeci jen se ve mě minulý týden cosi zlomilo a já se rozhodla, že to zase zkusím. Aby to šlo samo, tak jsem si samozřejmě koupila správné legínky a správnou mikinku. A samozřejmě běžecké pouzdro na telefon a časopis (spíš kniha, oni tomu říkají bookazine) od Marianne - Běhej s námi. Musím říct, že čtení je to vlastně dobré. A tak se stalo, že jsem včera večer (v prvním sněhu, takže pecka) vyběhla. Zde je pár mých poznatků:
- pokud neumíš dýchat nosem a vydechnout pusou, radši možná nedýchej vůbec (ono totiž pak tak trochu bolí v krku a hlava celkově)
- nikdy si nepouštěj do sluchátek hudbu, kterou znáš a zpíváš si jí (vzhledem k tomu, že neumíš dejchat, ti zpěv moc nepomůže)
- nikdy se nesnaž vysmrkat bez toho, abys přešla do chůze (ono totiž smrkání s kapesníkem při běhu ti tak trochu může zlomit nos)
- z kopce na sněhu a do zatáčky radši neběhej
- do zatáčky radši neběhej (platí pro sníh)
- neprobíhej obydlenou oblastí (je teda pravda, že tady se bydlí i v kontejnerech, a tak je to poněkud těžší)
- když vidíš opuštěné nehtové studio a solárium, rozhodně se nezastavuj, aby sis to prohlédla (není totiž zcela opuštěné)
- pokud ti tepe mozek, tak přestaň běžet (něco je totiž špatně, pravděpodobně tvoje kondice)
- nosíš-li brýle, hlídej si je (oni totiž ty mrchy občas padaj)
- pokud je chodník pokrytý sněhem, dávej si pozor, kam šlapeš (pod tim sněhem jsou totiž díry, občas i lidi)..
Tak to by bylo. Asi se z toho dá celkem chápat, že první běh nebyl tak jednoduchý, jak se zpočátku zdálo. Nos jsem si sice nezlomila (podruhé), ale příjemné to tedy nebylo a ano, kopce a zatáčky jsou pekelně zákeřné. Takže na ty bacha!

Dnes mě čeká jóga a zítra zase běh. Přítel má pokyn, že kdybych se z běhu dlouho nevracela, tak má volat policii a záchranku. Nevím, jak s jógou, to dnes zjistím :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama