Prosinec 2017

Co se stalo?

2. prosince 2017 v 19:36 Život po maturitě
Proč jsem takovou dobu nic nesdílela.. Jak to vyjádřit. No. Já studuji VŠ :D založila jsem tenhle blog hned po maturitě, kdy jsem se pokoušela dostat na VŠ, což jak víme, nevyšlo. Další rok jsem to zkusila znovu, ale taky to nevyšlo.. Pak jsem skončila ve staré práci, získala jsem novou, odletěla za dědou, nastoupila do nové práce a po týdnu jsem skončila.. Po dvou měsících ťapkání po pohovorech a smiřování se s odmítnutím jsem získala práci snů. Začalo se mi dařit, začala jsem si být víc jistá. Od března jsem si vybírala školy ne podle zaměření, ale podle typu, tzn. kombinované a prezenční. Následně jsem se připravovala na přijímací zkoušky.. V červnu to všechno přišlo. A ejhle, jaké překvapení, když jsem se o měsíc později dozvěděla, že jsem přijatá na dvě školy ze tří :) vybrala jsem si tu pražskou a jsem ráda, že se můžu pochlubit, že studuji FFUK Indormační studia a knihovnictví. Jo, zní to strašně jednoduše, ale ve skutečnosti je to docela záhul a to dvojnásobný, protože jsem "dálkař" a učím se sama. V létě jsme pak konečně spolu s přítelem odletěli (opět za dědou) na dovolenou a MOC jsme si to užili :)
Po návratu do práce a do nového školního procesu jsem si musela vybojovat možnost studia v době pracovní. Rada pro všechny dálkaře - když fakt chcete studovat, tak prostě bojujte a neberte ne a možná jako odpověď. Je to váš boj.
Začali mi měnit v práci struktury, plno lidí odešlo. Neříkám, že by mě jejich odchod těšil, u některých mě to skutečně velice potěšilo a u některých zase ne.. Co bude ale největší kámen úrazu, až se mě pokusí přestěhovat z mého místa na jiné :D to opravdu nepůjde..
A jen tak mimochodem, v září jsem se stala majitelkou auta :) mám naší krásnou berušku. Čas, kdy budu spokojenější, nastane v momentě, kdy prolezu prvníma zkouškama a budu mít jistotu, že budu sedět tam, kde sedím teď :D