Sociální bublina

6. března 2018 v 12:40 |  Život po maturitě
Nebo taky Sněhulka. Nebo moje krasavice inteligentní. Nebo taky Fabia. Říkám jí všelijak a je to jedno z mých nejoblíbenějších míst. Tohleto moje autíčko používám každý víkend na výjezdy mimo Prahu. Jezdíme v něm většinou ve dvou, občas ve více lidech. Prostě taková ta klasika. Přijala jsem ji jako první velkou zodpovědnost a myslím si, že zatím to vedu celkem dobře.

Proč sociální bublina?
Jsou totiž dny, kdy se už ráno budím s pocitem, že to tady fakt nemůžu vystát a zanedlouho to vyhodím do povětří. Že moje práce stojí za prd a určití lidé, které v ní potkávám, taky (to je ale realita, ne jen moje myšlenky). Takže v podstatě skutečně od rána ten den bude stát za houby. Dřív, když jsem fakt musela jet tím MHD, to bylo snad ještě horší. Lidi nekoukají na cestu, vráží do vás, když vidí, že vám ta taška za chvíli oderve rameno, tak vás prostě sednout nepustí. A v momentě, kdy takhle musíte převážet třeba ještě lyže, přeskáče a celkově výbavu na hory a omylem někoho švihnete po hlavě lyžema, no tak se můžou poto.. Ale byla to jejich chyba, vy totiž nemáte oči na zadku.. A teď, když vím, že ten den opravdu bude stát za houby, tak se prostě zavřu do svojí sociální bubliny. Do auta. Absolvuji normálně hodinovou cestu do práce během 15ti minut. Nikdo do mě nestrká. Můžu si písničky pouštět nahlas a ne si rvát sluchátka až do mozku. Sedím si v klidu na svém sedadle a nikdo mi každou chvíli nešlape na nohy. A to je přesně ten efekt - všechno je růžovější, moje sociální bublina mě chrání před vnějším vlivem a já jsem spokojenější. A pak je to lepší i pro moje okolí (věřte mi). Nejsem tak zpruzelá, nechodím věčně zamračená a občas se stane, že se na lidi kolem i usměju. Je to skutečně vzácná situace, takže pokud se vám někdy stalo, že jsem se na vás jen tak usmála, je to pro vás pocta. Normálně bych vás totiž totálně zabila sveřepým pohledem..
Myslím si prostě, že život s autem je jednodušší. Všude se dostanete a když potkáte blbce, můžete si hezky ulevit tím, že ho pořádně protroubíte.

Jo a otázky typu - nejsi na auto moc mladá? K čemu ti auto bude? -> Nejsem a je vám do toho prd. Každý je tak mladý (či starý), jak se cítí!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama